Lutopecny předávají štafetu Halenkovu


Vytvořeno 18.08.2021 22:15:37


comment0
 
     0


Závod
Minulou sobotu se konalo již třetí kolo naší ligy. Pořadatel v Lutopecnách si pro nás připravil překvapení v podobě dvoudráhy, kde bojovaly zároveň dvě kategorie. Ale ještě než samotný závod začal, mohli jsme obdivovat naleštěné chromy vystavených motocyklů.

Teď už k samotnému závodu. Ať se trať zdála být rychlou a jednoduchou, v kategorii muži do 35 let a master snad každého závodníka potrápila těžká traktorová pneu, kterou však nakonec všichni úspěšně zdolali. Nejrychlejším závodníkem v cíli v kategorii muži do 35 let byl Ondřej Rybníkář a upevnil si tak prozatimní prvenství ve své kategorii. V mastrech pak koncové tlačítko nejrychleji zmáčknul překvapivě Ondřej Plášek a taktéž se dostal na průběžnou první příčku. V ženách se tentokrát o vítěztví postarala Lucie Frančeová, která si letos zapisuje poprvé 100 bodů. Do kategorie muži nad 35 let nám zavítal po delší době Tomáš Máca a suveréně za sebou všechny soupěře nechal. Celkové a průběžné výsledky ligy naleznete jako vždy na našem webu www.zlzh.cz

Co srpnový víkend, to soutěž. A tak se již tuto sobotu vydáme na východ naší republiky. Konkrétně se Zlínská liga železných hasičů poprvé podívá do Halenkova, poblíž Velkých Karlovic. Avšak tento závod má už dlouhou tradici a pořadatelé jsou zkušenými matadory. Kdo sledujete jejich událost na facebooku, víte, že je na co se těšit, například na skvělý kotlíkový guláš. Takže v sobotu na viděnou od 8:00.

Mohlo by se vám líbit

Druhý závod máme za sebou

Druhý závod máme za sebou. Tentokrát se závodilo na známé Salašské rozhledně, kde opět pořadatelé připravili závod na vysoké úrovni. Závodníků se zde celkově sešlo 71 a to z celé naší republiky i ze Slovenska. Ze 4 kategorií byla asi tou nejvíce očekávanou Muži do 35 let, kde se na závěr soutěže utkali ti největší bojovníci. Diváci byli svědky rekordních výkonů a nejrychlejší čas 02:44.93 si nakonec připsal Pavel Kouřík z HZS PLK Domažilce. U žen si pro vítězství opět doběhla Kateřina Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou. U mužů nad 35 let zvítězil Alois Mališka z SDH Provodov a zapisuje tak 2. vítězství v rámci ligy. V kategorii Master obsadil nejvyšší příčku Josef Černíček z SDH Jestřabí. Celkové a průběžné výsledky ligy naleznete na našem webu. 

Salašskou rozhlednou odstartoval maraton srpnových závodů. A tak již tento víkend zavítáme do Lutopecen. Zde se v rámci ligy bude závodit úplně poprvé, ovšem pořadatel již už několikrát závod v TFA pořádal, a tak se můžete těšit na zajímavou trať, omrknout motocyklový sraz a večer si i zatancovat se skupinou Polygon rock.  Začátek od 13:30.

Liga pro rok 2020 je ukončena !

Bohužel vám všem musíme oznámit, že seriál Zlínské ligy železných hasičů pro letošní rok 2020 nebude nadále pokračovat. Jak všichni víte, situace (covid) je na zlínsku natolik napjatá, že si pořadatelé z Napajedel ani Pornic netroufnou akci uspořádat. Pro nikoho to nebylo lehké rozhodování a velice nás to mrzí. Doufáme, že tímto neztratíme vaší přízeň v další sezoně, na kterou budeme připraveni bravůrně. Mysleme na to, že jsme to právě my HASIČI, kteří bychom měli jít příkladem, pomáhat lidem těchto nejistých časech a nejít riziku naproti.
TFA Pornice - Zrušeno
TFA Napajedla - Zrušeno
TFA Nová Dědina - Pohárová soutěž mimo ligu, info u pořadatele

Liga odstartuje nočním závodem

Pěkný sobotní večer, chtěli bychom vás všechny informovat, že Prasklický železný hasič se přesouvá na nový termín 25. 9. 2021. Liga tedy odstartuje nočním závodem ve Velkých Karlovicích 2. 7. 2021. Přihlašovat se již můžete na všechny závody zde na stránkách  pod svým profilem, který již máte vytvořený. Nebo si ho snadno vytvoříte

Žádné komentáře

  • Buď zde první!