Předposlední závod v Prasklicích a jdeme do finále

Vytvořeno 03.10.2021 21:39:38

comment0

3

Závod
Minulou sobotu, jak už všichni dobře víte, se uskutečnil již 10. ročník Prasklického železného hasiče. Závod, na který se celou sezónu těší mnoho závodníků. A není divu, vždyť je to jeden z nejstarších závodů TFA v České republice. A my jsme hrdí, že je právě u nás v lize a ještě dlouho bude. Předposlední závod provázelo slunečné počasí a tradiční dvoudráha nebyla pro závodníky překvapením. Za pořadatele nás trochu mrzí menší účast, kdy mnoho nahlášených účasníků nakonec nedorazilo. Ale i tak panovala dobrá nálada a podle nás si každý závod užil. Navíc pro všechny závodníky byly připraveny pěkné ceny a ženy na stupních vítězů dostaly i krásné kytice. Největší a zároveň putovní pohár si s nejlepším časem závodu odvezl Michal Skřívánek z Rohatce, závodící v kategorii muži do 35 let. Těsný souboj jsme pak mohli sledovat v kategorii ženy, kde o méně jak 1 sekundu vybojovala vítězství Lucie Frančeová nad Petrou Čaganovou. Již šesté prvenství v lize si v kategorii muži nad 35 let připisuje Alois Mališka. A v kategorii master tentokrát doběhl v nejrychlejším čase Ondřej Plášek. Tím pádem se nám stává tahle kategorie nejvíce zamotaná a rozhodne se až na posledním závodě.

A když už mluvíme o posledním závodě, tak ten nás čeká už za dva týdny v Pornicích. A i zde si pořadatelé chystají na závodníky dvě dráhy. Tradičně doprovází poslední kolo ligy i celkové vyhlášení výsledků a ukončená. A ani letošní rok nebude výjimkou a můžete se těšit na hudbu, soutěže a dobré jídlo i nějaký ten kalíšek.

Mohlo by se vám líbit

Rozhledny jsou za námi a nyní na desátý ročník do Prasklic

Pořadatelé z Velkých Karlovic mají v naší lize splněno. I druhý závod v horském prostředí dopadl na výbornou. Tentokrát se jednalo o závod nesoucí název Sůkenická a v rámci ligy se zde soutěžilo již podruhé. A taktéž podruhé se v letošní sezóně běželo do schodů rozhledny. Někteří ze závodníků si už vyhráním tohoto závodu zajistili i celkové vítězství v lize ve svojí kategorii. Kdo by byl moc zvědavý, může se o tom sám přesvědčit na webu zlzh.cz. Velké poděkování patří pořadatelům do Velkých Karlovic za uspořádání hned dvou zajímavých závodůch v rámci naší ligy.
Kam se chystáme dál? No přece do Prasklic. Když se řekne Prasklický železný hasič, spoustě závodníkům se vybaví jejich první závod v životě. Mnoho z nás si může zavzpomínat na okamžik, kdy poprvé tady transporotoval těžkou figurínu a zdálo se mu, že cíl snad nikdy nepřijde. A právě proto se sem všichni tak rádi vracejí. O tom svědčí i letošní, již desátý ročník. Takže kdo ještě není přihlášený, hurá do toho. Uvidíme se již tuto sobotu v 9:00. Těší se pořadatel i celá liga.

Závod v Kostelanech je minulostí

Krásná, prosluněná neděle vedla k jedinému, a to zazávodit si na pátém kole Zlínské ligy železných hasičů, tentokrát v Kostelanech. Kostelany nahradily na poslední chvíli zrušený závod v Medlově, a kromě standartních kategoriích naší ligy se závodilo i ve třech dalších. Pro nás však zůstaly nejdůležitější kategorie označené muži, muži nad 35 let a ženy s přívlastkem „sport“ a kategorie master. A i dnes bylo o co bojovat. Na druhou stranu ve dvou kategoriích se upevňovalo první místo. Erik Jaborník z SDH Velké Bílovice má své prvenství po dnešním závodě v kategorii master jisté. V kategorii muži nad 35 let již po čtvrté, ze čtyř účastí, obsadil první místo Tomáš Máca z SDH Brno-Slatina, ale pátý závod mu ještě chybí. V dalších dvou kategoriích se stále bojuje a nejspíš do posledního závodu nebude nic jisté. Pomalu se do popředí v kategorii muži do 35 let dostává Martin Gruber z SDH Brno-Královo Pole, který dnes svou kategorii i ovládl. Již podruhé za první místo bere také body Lucie Frančeová z SDH Žlutava, která zvítězila v kategorii ženy. Do konce ligy zbývají ještě dva závody a možností na umístění je ještě spousty. Už další víkend se všichni potkáme v Napajedlích a vše poté ukončíme 12. října na Nové Dědině. Závěrem chceme ještě jednou poděkovat Nikol Endlicherové za uspořádání pátého závodu Zlínské ligy železných hasičů a budeme se těšit na další případnou spolupráci.

Druhý závod máme za sebou

Druhý závod máme za sebou. Tentokrát se závodilo na známé Salašské rozhledně, kde opět pořadatelé připravili závod na vysoké úrovni. Závodníků se zde celkově sešlo 71 a to z celé naší republiky i ze Slovenska. Ze 4 kategorií byla asi tou nejvíce očekávanou Muži do 35 let, kde se na závěr soutěže utkali ti největší bojovníci. Diváci byli svědky rekordních výkonů a nejrychlejší čas 02:44.93 si nakonec připsal Pavel Kouřík z HZS PLK Domažilce. U žen si pro vítězství opět doběhla Kateřina Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou. U mužů nad 35 let zvítězil Alois Mališka z SDH Provodov a zapisuje tak 2. vítězství v rámci ligy. V kategorii Master obsadil nejvyšší příčku Josef Černíček z SDH Jestřabí. Celkové a průběžné výsledky ligy naleznete na našem webu.

Salašskou rozhlednou odstartoval maraton srpnových závodů. A tak již tento víkend zavítáme do Lutopecen. Zde se v rámci ligy bude závodit úplně poprvé, ovšem pořadatel již už několikrát závod v TFA pořádal, a tak se můžete těšit na zajímavou trať, omrknout motocyklový sraz a večer si i zatancovat se skupinou Polygon rock.  Začátek od 13:30.