Sezona 2020


Vytvořeno 19.02.2020 22:18:41


comment0
 
     15


Závod

Tak je to tady. ZLZH jsme začínali s šesti závody, loni jich bylo sedm a v letošním roce se můžete těšit hned na osm závodů. Z čehož vyplývá, že některé závody budou úplně nové. Začněme, ale stálicemi. I v roce 2020 se podíváme do Nové Dědiny, kde celou ligu zahájíme. Opět se bude závodit také v Napajedlích, Prasklicích (kde se TFA poběží už podesáté), Sobělicích a Pornicích, kde proběhne na podzim ukončení ligy. Nováčkem budou Velké Karlovice, které však mají s pořádáním TFA bohaté zkušenosti a v jednom roce zorganizují závodů hned několik. I když letos odpadl závod na Salaši o schody nepřijdete. Ve Velkých Karlovicích to bude pár schůdku, ale na Loučce už budete opravdu kousek od nebe. Poslední nováček v naší lize bude Březová, kde na nás budou čekat dámy organizátorky.

Pro letošní rok se budou počítat body z šesti nejlepších umístění, tedy závodník ZLZH musí absolvovat nejméně 6 závodů z 8, aby byl zařazen do konečného hodnocení.
Zima se krátí, a tak trénujte, závodit budeme coby dup.

• Nová Dědina: 17. 5. 2020
• Loučka: 20. 6. 2020
• Prasklice: 27. 6. 2020
• Březová: 15. 8. 2020
• Sobělice: 23. 8. 2020
• Velké Karlovice – Tísňavy Súkenická: 12. 9. 2020
• Napajedla: 3. 10. 2020
• Pornice + ukočená ZLZH: 10. 10. 2020

Těšíme se na Vás

Mohlo by se vám líbit

Něco málo z Nové Dědiny

Víme, že od našeho posledního závodu už uplynulo spoustu dní a že vám stále dlužíme nejaké to shrnutí sezóny 2019. Ovšem, kam spěchat, máme před sebou přípravné období na novou sezónu, a tak si tu od ledna připomeneme ty nejzajímavější okamžiky z této sezony. Než se všichni potopíme do pohodové vánoční atmosféry, pojďme si zavzpomínat na poslední závod na Nové Dědině, ale opravdu zatím jen krátce Oproti roku 2018 se letos závodilo ve dvou dráhách a jasně. že hlavně proto, aby se závodníci s přibližně stejnými výkony mohli utkat proti sobě.
Určitě bylo na co se dívat, jelikož závodníci dali do závodu úplně vše a některé závodnické dvojice předvedly opravdu skvělé boje až do poslední vteřiny. Ikdyž se závodilo ve dvou drahách, končilo při západu slunce, kdy se vyhlašovaly výsledky posledního závodu. Následovalo přesunutí do vyhřátého kulturního domu a ukončovala se liga, tak jak se sluší a patří o celém dni na Nové Dědině ještě uslyšíte. Teď alespoň celkové pořadí vítezů -
Vítěz kategorie Muži do 35 let - Martin Gruber SDH Brno Královo Pole
Vítěz kategorie Muži nad 35 let - Tomáš Máca SDH Brno Slatina
Vítěz kategorie Ženy - Vladislava Kalná SDH Jarcová
Vítěz kategorie Master - Erik Jaborník SDH Velké Bílovice

Napajedla za námi a jdeme do finále

Tak jsme skoro u konce. Už tuto sobotu se rozhodne o nových vítězích Zlínské ligy železných hasičů pro rok 2019. Ale ještě než se tak stane, pojďme si připomenout šesté kolo, které se uskutečnilo v Napajedlích. Tentokrát závod provázel vytrvalý déšť, ale hasičům to přece vůbec nevadilo. V kategorii masters se už jen tuplovalo konečné vítězství a i v ženské kategorii je už o prvním místě rozhodnuto. Obě dvě mužské kategorie jsou pořád velkou neznámou a o všech stupních se ještě bude teprve rozhodovat. A co víc si můžeme přát, než napínavou soutěž až do konce. Vše se tedy ukončí na půdě Nové Dědiny, kde se bude bojovat ve dvou dráhách, a tudíž se proti sobě postaví největší rivalové. O super podívanou tak nebude nouze. Po skončení soutěže proběhne celkové vyhlášení ligy na místním kulturním domě, kde snad všichni společně oslavíme ročník 2019.

Předposlední závod v Prasklicích a jdeme do finále

Minulou sobotu, jak už všichni dobře víte, se uskutečnil již 10. ročník Prasklického železného hasiče. Závod, na který se celou sezónu těší mnoho závodníků. A není divu, vždyť je to jeden z nejstarších závodů TFA v České republice. A my jsme hrdí, že je právě u nás v lize a ještě dlouho bude. Předposlední závod provázelo slunečné počasí a tradiční dvoudráha nebyla pro závodníky překvapením. Za pořadatele nás trochu mrzí menší účast, kdy mnoho nahlášených účasníků nakonec nedorazilo. Ale i tak panovala dobrá nálada a podle nás si každý závod užil. Navíc pro všechny závodníky byly připraveny pěkné ceny a ženy na stupních vítězů dostaly i krásné kytice. Největší a zároveň putovní pohár si s nejlepším časem závodu odvezl Michal Skřívánek z Rohatce, závodící v kategorii muži do 35 let. Těsný souboj jsme pak mohli sledovat v kategorii ženy, kde o méně jak 1 sekundu vybojovala vítězství Lucie Frančeová nad Petrou Čaganovou. Již šesté prvenství v lize si v kategorii muži nad 35 let připisuje Alois Mališka. A v kategorii master tentokrát doběhl v nejrychlejším čase Ondřej Plášek. Tím pádem se nám stává tahle kategorie nejvíce zamotaná a rozhodne se až na posledním závodě.

A když už mluvíme o posledním závodě, tak ten nás čeká už za dva týdny v Pornicích. A i zde si pořadatelé chystají na závodníky dvě dráhy. Tradičně doprovází poslední kolo ligy i celkové vyhlášení výsledků a ukončená. A ani letošní rok nebude výjimkou a můžete se těšit na hudbu, soutěže a dobré jídlo i nějaký ten kalíšek.


Žádné komentáře

  • Buď zde první!