Vytvořeno 07.08.2020 22:56:36

comment0

0

Závod

Už chvilku nám běží měsíc srpen, na který se někteří už dlouho těšíme, jelikož už za týden a pár hodin odstartujeme další ročník naší ligy. Letos trochu později a s trochou méně závodů, ale jsem si jisti, že si ligu užijem, tak jako každý předešlý ročník. Nejprvne zavítame do obce Březová, kde závod nese jméno ŽELEZNÝ HASIČ BÍLÝCH KARPAT. Pořadatelé už jsou bezvadně připraveni a na všechny se moc těší. A i my všichni ze Zlínské ligy se na vás těšíme a doufáme, že si ve zdraví užijeme celý seriál 2020 ?

Mohlo by se vám líbit

Závod v Kostelanech je minulostí

Krásná, prosluněná neděle vedla k jedinému, a to zazávodit si na pátém kole Zlínské ligy železných hasičů, tentokrát v Kostelanech. Kostelany nahradily na poslední chvíli zrušený závod v Medlově, a kromě standartních kategoriích naší ligy se závodilo i ve třech dalších. Pro nás však zůstaly nejdůležitější kategorie označené muži, muži nad 35 let a ženy s přívlastkem „sport“ a kategorie master. A i dnes bylo o co bojovat. Na druhou stranu ve dvou kategoriích se upevňovalo první místo. Erik Jaborník z SDH Velké Bílovice má své prvenství po dnešním závodě v kategorii master jisté. V kategorii muži nad 35 let již po čtvrté, ze čtyř účastí, obsadil první místo Tomáš Máca z SDH Brno-Slatina, ale pátý závod mu ještě chybí. V dalších dvou kategoriích se stále bojuje a nejspíš do posledního závodu nebude nic jisté. Pomalu se do popředí v kategorii muži do 35 let dostává Martin Gruber z SDH Brno-Královo Pole, který dnes svou kategorii i ovládl. Již podruhé za první místo bere také body Lucie Frančeová z SDH Žlutava, která zvítězila v kategorii ženy. Do konce ligy zbývají ještě dva závody a možností na umístění je ještě spousty. Už další víkend se všichni potkáme v Napajedlích a vše poté ukončíme 12. října na Nové Dědině. Závěrem chceme ještě jednou poděkovat Nikol Endlicherové za uspořádání pátého závodu Zlínské ligy železných hasičů a budeme se těšit na další případnou spolupráci.

Kalendář Závodů pro rok 2021

Pokud nám to situace dovolí, tak je na co se v letošní sezoně tešit.

První body rozdané

Už nám zde svítí rozdané body pro všechny, kteří se rozhodli v naší lize odstartovat už ve Velkých Karlovicích. Kdo je zvědavý, určitě může mrknout, a pokud se nám tam vloudila chybka, tak určitě dejte vědět.
Co se týče samotného závodu, pořadatel byl na nás velmi dobře připravený. Trať byla postavena, tak jak už je pod horami zvykem. Nechyběl výběh do kopce ani proslulé našlapování se závažím. I když se nad námi honily mraky a sem tam i káplo, závod se zdárně doběhl do posledního přihlášeného závodníka. Celkově se na startovní čáru postavilo 53 bojovníků, z nichž 44 závodilo v rámci ligy.
U žen si pro vítězství doběhla po kratší pauze Vladislava Kalná z SDH Jarcová. U mužů nad 35 let zvítězil dobře připravený Alois Mališka z SDH Provodov. Nejvyšší příčku v kategorii muži do 35 let získal slovenský závodník Maroš Bošeľa z OZ Hasič Polomka. V nejtěžší kategorii Master možná některé překvapil Zdeněk Černoušek z SDH Bělkovice – Lešťany, který za sebou nechal favority.
Nyní budeme mít červencovou pauzu, kdy můžete naplno potrénovat a už teď se na vás těšíme na Salšaské rozhledně 07. 08. 2021.