Závody

TFA Lutopecny

Jedná se o třetí ročník TFA v Lutopecnách. Závod je zajímavý tím, že bude probíhat zároveň s motorkářským srazem a uskuteční se na dvou drahách. Celý den pak bude završen večerní zábavou pod taktovkou skupiny Polygon rock. To vše probíhá v areálu zdejšího výletiště obce a na půdě fotbalového hřiště. Těšit se můžou i vaše chuťové buňky, které budou mít na výběr ze spousta dobrot z bufetu, grilu i udírny.

Halenkovský TFA parkur

Halenkovský TFA parkur bude v roce 2021 již 7. ročníkem s tím, že když jsme v roce 2012 začínali, tak se jednalo o ročník nultý.

Pořadatelé jsou letos obzvláště nabití organizační energií, jelikož se v letech 2019 a 2020 TFA na Halenkově neběželo. Halenkovská trať se řadí mezi ty plošinové, bez výrazného výškového převýšení s jednou dráhou běhu. Kvůli jen jedné dráze běhu a většímu počtu závodníků jsme již před lety vymysleli systém rozdělení závodníků na modré a červené s tím, že se barvy na startu střídají, každá má svoji časomíru a to nám dovoluje vypouštět závodníka již v době, kdy ten předchozí dokončuje svoje poslední disciplíny závodu.

Na závodníky a fanoušky čeká kompletní servis občerstvení v čele s výborným kotlíkovým gulášem. Místní obchodníci nás dále zásobují sponzorským darem v podobě ovocných rautů vhodných pro doplnění energie před startem, nebo se také můžeme pochlubit skvělou spoluprací s místním květinářstvím, které nám připravuje pro závodnice na stupních vítězů krásné vázané kytice.

Není možné k nám zabloudit, závod se odehrává za hasičskou zbrojnicí na Halenkově na místním výletišti, které mimo vybudované tratě dále nabízí volejbalové hřiště s bazénem a které se hojně využívá při pozávodní afterpárty. Park také nabízí mnoho místa pro rozložení dek na trávě, ze kterých lze pohodlně sledovat závod a v případě deště lze využít zastřešeného posezení.

Kvalitně postavená dráha v krásném prostředí, ceny, na kterých se nešetří a to vše doplněno skvělou prací komentátora … to je Halenkovský TFA parkur.