Závody

TFA Salašká rozhledna

Už 5. ročník závodu, který se koná na velkém kopci s krásnou moderní rozhlednou a všude kolem jen louky, les a krásný výhled na Bílé Karpaty a částečně Hostýnské vrchy. Prostředí, které na závodě jen tak nezažijete. Nechce se Vám šlapat do kopce? Nevadí! My si Vás přivezeme z parkoviště až na místo! Čeká Vás těžká dřina na trati a následné ochlazení v bazénu s vodou z Ostrožských jezer. Dárkový předmět v podobě klobouku nebo kšiltovky a věcné ceny pro nejlepší závodníky z každé kategorie a putovní trofej pro absolutního víteze! Neváhej a přijeď!    

TFA Lutopecny

Jedná se o třetí ročník TFA v Lutopecnách. Závod je zajímavý tím, že bude probíhat zároveň s motorkářským srazem a uskuteční se na dvou drahách. Celý den pak bude završen večerní zábavou pod taktovkou skupiny Polygon rock. To vše probíhá v areálu zdejšího výletiště obce a na půdě fotbalového hřiště. Těšit se můžou i vaše chuťové buňky, které budou mít na výběr ze spousta dobrot z bufetu, grilu i udírny.

Halenkovský TFA parkur

Halenkovský TFA parkur bude v roce 2021 již 7. ročníkem s tím, že když jsme v roce 2012 začínali, tak se jednalo o ročník nultý.

Pořadatelé jsou letos obzvláště nabití organizační energií, jelikož se v letech 2019 a 2020 TFA na Halenkově neběželo. Halenkovská trať se řadí mezi ty plošinové, bez výrazného výškového převýšení s jednou dráhou běhu. Kvůli jen jedné dráze běhu a většímu počtu závodníků jsme již před lety vymysleli systém rozdělení závodníků na modré a červené s tím, že se barvy na startu střídají, každá má svoji časomíru a to nám dovoluje vypouštět závodníka již v době, kdy ten předchozí dokončuje svoje poslední disciplíny závodu.

Na závodníky a fanoušky čeká kompletní servis občerstvení v čele s výborným kotlíkovým gulášem. Místní obchodníci nás dále zásobují sponzorským darem v podobě ovocných rautů vhodných pro doplnění energie před startem, nebo se také můžeme pochlubit skvělou spoluprací s místním květinářstvím, které nám připravuje pro závodnice na stupních vítězů krásné vázané kytice.

Není možné k nám zabloudit, závod se odehrává za hasičskou zbrojnicí na Halenkově na místním výletišti, které mimo vybudované tratě dále nabízí volejbalové hřiště s bazénem a které se hojně využívá při pozávodní afterpárty. Park také nabízí mnoho místa pro rozložení dek na trávě, ze kterých lze pohodlně sledovat závod a v případě deště lze využít zastřešeného posezení.

Kvalitně postavená dráha v krásném prostředí, ceny, na kterých se nešetří a to vše doplněno skvělou prací komentátora … to je Halenkovský TFA parkur.

Železný hasič Nová Dědina

SDH Nová Dědina si Vás dovoluje pozvat na 4. ročník soutěže Železný hasič, která je zařazena do Zlínské Ligy Železných Hasičů.
Kdy: 29.8. Nová Dědina (okres: Kroměříž)
Harmonogram: 10:00 prezence, 10:15 nástup, prohlídka trati, 10:30 start prvního závodníka.
Startovné: 200,- (v ceně jídlo, pití, medaile)
Kategorie: Muži, Ženy, Master, Muži 35+
(K otevření kategorie je minimální počet 5 přihlášených závodníků 7 dní do soutěže)
Závod proběhne ve dvou závodních dráhách
Popis trati: 1. Roztažení hadic B
2. Prolezení přes pneumatiky
3. Překulení pneumatiky
4. Zapojení rozdělovače
5. Stavění žebřů
6. Vylézt na lešení a vytáhnou závaží
7. Přenést kanystr
8. Hammer Box
9. Transport figuríny